Framework Nedir?

< 1 dk okuma

Bir Framework, bir uygulama programlama arabirimine ( API ) benzer, ancak teknik olarak bir Framework bir API içerir. Adından da anlaşılacağı gibi, bir Framework programlama için bir temel görevi görürken, bir API, Framework tarafından desteklenen öğelere erişim sağlar. Bir Framework ayrıca kod kitaplıkları, bir derleyici ve yazılım geliştirme sürecinde kullanılan diğer programları içerebilir .

Birkaç farklı yazılım Framework türü mevcuttur. Popüler örnekler ActiveX ve .NET için , Windows geliştirilmesi için Kakao Mac OS X için Cocoa Touch iOS ve Android için uygulama Framework Android . Bu Frameworklerin her biri için yazılım geliştirme kitleri ( SDK’lar ) mevcuttur ve ilgili Framework için özel olarak tasarlanmış programlama araçlarını içerir. Örneğin, Apple’ın Xcode geliştirme yazılımı, Cocoa Framework için uygulamalar yazmak ve derlemek için tasarlanmış bir Mac OS X SDK içerir.

Çoğu durumda, bir yazılım çerçevesi bir işletim sistemi tarafından yerel olarak desteklenir . Örneğin, Android Uygulama Framework için yazılmış bir program, başka ek dosyaların yüklenmesine gerek kalmadan bir Android cihazda çalışacaktır. Ancak bazı uygulamaların çalışması için belirli bir Framework gerekir. Örneğin, bir Windows programı, tüm Windows makinelerinde (özellikle Windows’un eski sürümlerini çalıştıran bilgisayarlar) yüklü olmayan Microsoft .NET Framework 4.0 gerektirebilir . Bu durumda, Microsoft .NET Framework 4 yükleyici paketi gerekir yüklü çalıştırmak programı için sırayla.

0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sıradanlaşma'nın ve normalleşme'nin üzerine çıkmak ancak okumakla mümkündür ..

Kendini geliştir

Girişimci developer kendisini geliştirmek isteyene herkese destek sağlamaktadır , genç ve dinamik topluluğuyla beraber .

Deneyimlerinizi paylaşırsanız , deneyimli olursunuz . Öğrendiğini öğretmek en iyi öğrenme biçimidir .

Hadi bu işi başaralım ! Stoylere göz atabilirsiniz.

İş fırsatı yaratın

Bildiğiniz üzere mezun olduğunuzda ya da yazılım ,  web geliştirme ve diğer teknolojilerle bir geçmişiniz olmadığını zaman firmalarda iş bulmak zor . Burda kendinizi ve bilgilerinizi paylaşarak mavi tik doğrulaması için başvuru yaptığınızda doğrulanmış hesabınız ve konularınızla kendi kendinize iş imkanı yaratma fırsatınız sizin elinizde . Haydi kaydol !

İşlerinizi yapıyoruz

Dijital dünyanın gelişmesiyle işletmenizi dijitalleştirme zamanı geldi geçiyor . Web siteleri , mobil uygulamalar , E-ticaret platformları, kurumsal web siteleri , grafik tasarım ve daha bir sürü hizmet sağlamaktayız . Özgü çalışmalar ve dijital pazarlama yapmaktayız . Yapılan işlere gözatın, ve portfolyoyu inceleyin.

 

Yönetim kurulu yerli olup bilgiler asla 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır . Gizliliğimizin dijitalize olmuş bir dünyada saklanması ve korunması kadar doğal bir hak yoktur .